nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

21. FINAŁ WOŚP

Leniwie wstawał niedzielny poranek gdy na ulice Błonia wyszli pierwsi wolontariusze.
Gdzie idziecie?
Najpierw stacja kolejowa, potem kościoły i Rynek, no i do sztabu po następne serduszka, bo na pewno ich zabraknie.

W Centrum Kultury w Sztabie WOŚP dla Błonia i Leszna od rana wrzało. Kończono przygotowania do licytacji, ostatnie uzgodnienia i poprawki w scenariuszu, sprawdzenie oświetlenia sceny, posiłki dla wolontariuszy iiii ruszamy!!!
Pierwsi wystartowali krwiodawcy.
W Poniatówce odbył się pobór krwi zorganizowany przez Klub HDK – PCK „Strażak”.
Na rzecz WOŚP klubowicze zebrali aż 31,05 litra krwi – brawo! Padł kolejny rekord.

W I Liceum Ogólnokształcącym ruszył Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany przez Andrzeja Trzcińskiego, a w CK pokaz modeli samochodów zdalnie sterowanych przygotowany przez Jakuba Paćko. Obie imprezy zgromadziły tłumy swoich zwolenników. Oczywiście byli tam też wolontariusze prowadzący zbiórkę pieniędzy na rzecz Orkiestry.
Ja podziwiałem modele samochodów. Dookoła toru ustawionego na podłodze sali tanecznej zgromadził się tłumek gapiów. W ryku elektrycznych silników na torze zaprezentowano najpierw drift, a następnie odbył się wyścig.

Tymczasem przy sali widowiskowej uruchomiono stoisku z pracami osób niepełnosprawnych z Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz Się Do Nas”.
Ruszyły prezentacje przygotowane przez dzieci, pedagogów i rodziców.
W sali widowiskowej CK Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałem Integracyjnym wystawiła przedstawienie „Alladyn”, a w tym samym czasie w Niepublicznym Przedszkolu Językowym Akademia Małego Człowieka wystawiono Jasełka i zorganizowano aukcję prac plastycznych.

Przed pierwszą licytacją w CK zaprezentowały się jeszcze Młodzieżowa Orkiestra Strażacka pod batutą Jacka Potoła, Ex Moca, formacja taneczna Brawko Mini i Brawko.
Licytacja w Błoniu zajęła nam więcej czasu niż planowaliśmy, ale przecież to jedna z ważniejszych części całej imprezy. I w Błoniu i w Lesznie przebiegała znakomicie, za co wszystkim licytującym gorąco dziękujemy – uzyskaliśmy łączną kwotę 12.619 zł.
W przerwie licytacji dla zgromadzonej publiczności tańczyły formacje Junior Duo i Brawo Duo.

Przed Światełkiem do Nieba wystąpiły jeszcze dzieci ze Studia Wokalnego Agnieszki Sztabnik oraz zespoły: Załoga Janka Kosa i Ritmo Libre.
Tradycyjnie o 20.00 rozbłysło Światełko do Nieba na Rynku w Błoniu.
A teraz parę liczb w zaokrągleniu do jednej złotówki:
z wolontariatu w Błoniu i Lesznie uzyskaliśmy kwotę 33.542 zł
z datków zbieranych w błońskich szkołach i przedszkolach, boiskach sportowych i sztabie błońskim uzyskaliśmy kwotę 3.861 zł
Łącznie z licytacjami uzyskaliśmy kwotę 50.022 zł.

Szczególnie gorąco dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, wolontariuszom którzy mimo zimna dzielnie kwestowali na rzecz Orkiestry, współorganizatorom XXI Sztabu WOŚP 2013 tj.: Urzędowi Miejskiemu w Błoniu, Centrum Kultury w Błoniu, I Liceum Ogólnokształcącemu w Błoniu, Świetlicy w Lesznie, Zespołowi Szkół w Bieniewicach, Szkole Podstawowej nr 1 i 2 w Błoniu, Zespołowi Szkół w Bożej Woli, Stowarzyszeniu „Dobra Wola” z Błonia, Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Błoniu, za skrupulatne liczenie pieniędzy Bankowi PEKAO SA Oddziałowi z Błonia oraz sponsorom: Białuty Sp z o.o., Kuch-Dar z Błonia – Dariusz Kacprzak, „Kotlecik” J i G Glińscy, Piekarni BAJ, „Pazal” – Paweł Zaleski, „Marena” S.C. Sklep Spożywczy I i T Skwierczyńscy, Maciej Kłos, Apteka 2000 – Anna Sulik, Bőttcher Polaka Sp. z o.o.

Celem tegorocznej zbiórki było ratowanie życia dzieci i godna opieka medyczna seniorów.
Dzięki wszystkim uczestnikom w skali kraju uzyskaliśmy kwoty w pełni wystarczające na realizację tego zadania.

Za to wszystkim uczestnikom dziękujemy, bo dzięki Wam, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra do końca świata i jeszcze dzień dłużej.

Lechu