ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „TĘCZA” : Centrum Kultury w Błoniu

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „TĘCZA”

Znajdz_zps9604d9fb

Zespół Pieśni i Tańca „Tęcza” powstał w 1982 r. w Domu Kultury w Radzikowie. Obecnie „Tęcza” działa przy Domu Kultury w Radzikowie Filii Centrum Kultury w Błoniu. Zespołem od 30 lat kieruje Pani Maria Woynarowska, propagator i entuzjastka polskiej kultury ludowej.

W repertuarze Zespołu oprócz tańców mazowieckich są tańce z następujących regionów: Kraków, Beskid, Górny Śląsk. ”Tęcza” jest wielokrotnym laureatem Wojewódzkich Przeglądów Zespołów Ludowych, 3 –krotnym zdobywcą kieleckiej „Jodły”, może się także poszczycić wyróżnieniami na międzynarodowych festiwalach w Hiszpanii, Grecji oraz Chorwacji.

W ciągu 34 lat działalności Zespół Pieśni i Tańca „Tęcza” występował na scenach całej Europy dając około 1500  koncertów.

The Folk Band „ Tęcza” (Rainbow) came into begining in 1982 as a song and dance group. It cultivate the  traditions and culture of the region Mazovia.

Besides the Dance from Mazovia we also have Dance from other polish regions, such as: Żywiec Beskid, Kraków and Upper Silesia.

The „Tęcza” (Rainbow) has had about 1500 concerts  both in Poland and abroad. The group consists Young children, teenagers and adults. The „Tęcza” has been the winner of:

– the competition of the regional folk festivals

–  the national festiwal  in Kielce „Jodła”

– the honourable awards in the international festivals In Spain, Greece(twice), Croatia.

Our group was seen on the stages all over the Europe by giving about 1500 concerts.

The Manager of the group is Mrs Maria Woynarowska, who has been managing the group for more than 30 years.

A tak u nas wyglądają piątkowe próby grupy młodzieżowej:

Zespół Pieśni i Tańca Tęcza- próba cz.3 Zespół Pieśni i Tańca Tęcza- próba Zespół Pieśni i Tańca Tęcza-próba cz.2

Zespół Pieśni i Tańca „Tęcza” zajął na VI Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „O kujawski wianek” we Włocławku III Miejsce!

plakat kujawski wianek5

Galeria zdjęć z występu ZPiT TĘCZA podczas Dożynek (28.08.2016)

PASTORAŁKA 2014

269 272    276281288290