JUBILEUSZ XX-lecia działalności artystycznej chóru “ŚPIEWAJĄCY SENIOR” : Centrum Kultury w Błoniu
WYDARZENIA


5 listopada 2020

JUBILEUSZ XX-lecia działalności artystycznej chóru “ŚPIEWAJĄCY SENIOR”

ss1

To już 20 lat owocnej i pięknej działalności
Chóru Śpiewający Senior.
Prób, koncertów, sukcesów … Niestety, aktualnie nie możemy uczcić tego wspaniałego jubileuszu inaczej, niż publikując informację o nim na naszych stronach… Czekamy na dogodniejszy moment, by móc to zrobić, a tymczasem…

ss2

Jubileusz Chóru „Śpiewający Senior”
czyli XX lat ARTYSTYCZNYCH SUKCESÓW!

I oto doczekaliśmy pięknego Jubileuszu XX-lecia Chóru “Śpiewający Senior”. Dwie dekady prób, koncertów i sukcesów. A wszystko zaczęło się wczesną jesienią 2000 roku, kiedy to instruktor muzyki i pianista Jan Sobieski w bardzo krótkim czasie począł organizować pierwsze próby, a już za kwartał chór „Śpiewający Senior” wystąpił po raz pierwszy z koncertem publicznym. Idea przyświecała w oczywisty sposób: nieść radość bliskim, słuchaczom spoza miasta, no i – co zrozumiałe – także wykonawcom. Właśnie uczestnikom zespołu, albowiem wspólne spotkania, przygotowywanie nowego repertuaru oraz liczne występy poczęły nie tylko mile wypełniać czas, ale i dały szansę odnosić sukcesy i doznawać radosnych przeżyć.
Przez dziesięć lat dworek „Poniatówka” rozbrzmiewał cotygodniowymi próbami oraz częściej szczycił się zdobywanymi przez seniorów dyplomami, zaproszeniami i pucharami. Od czasu przeniesienia się kulturalnej działalności do pięknego i nowoczesnego Centrum Kultury we wrześniu 2010 r. chór niezmiennie kontynuuje swoją piękną i bogatą w sukcesy działalność. Od początku program artystyczny przygotowywany jest na różnego rodzaju okolicznościowe uroczystości. Począwszy od tradycyjnych pieśni patriotycznych po kolędy, a także klasyczny repertuar muzyki rozrywkowej. Od ośmiu lat nowym kierownikiem chóru jest zawodowy muzyk Wojciech Gumowski, którego podczas prób i występów wspiera wokalistka Monika Boras.
I tak mijają lata, zmienia się repertuar, ale nade wszystko z każdym rokiem przybywa trofeów. Chór występuje na wszystkich okolicznościowych świętach, z Dniami Błonia włącznie. Ale „Śpiewający Senior” koncertuje nie tylko w Błoniu. Zaproszenia napływają ze wszystkich gmin powiatu warszawskiego zachodniego, a także z rozlicznych przeglądów i festiwali. Również z uroczystości w Warszawie . Jesień radość niesie. Także ta złota w naszym życiu. Jakie to ważne, aby będąc już na zasłużonym odpoczynku, umieć znaleźć artystyczne spełnienie i swą twórczością radować serca bliskich i gości spoza Błonia. Aby mieć pasję, potrzebę wspólnych spotkań, wyjazdów i koncertów. Na przestrzeni dwudziestu lat zdarzyło się wiele sukcesów, których nie sposób wymienić. Trzykrotnie chór zdobył pierwszą nagrodę na festiwalach w Lesznie, a także wiele pucharów na przeglądach w Pruszkowie, Grodzisku Maz., Warszawie i ościennych miastach . To radość nie do przecenienia.
Oczywiście w skład chóru w znakomitej większości wchodzą panie, ale jest od początku także miejsce dla kilku utalentowanych panów. Na przestrzeni lat skład chóru nieustannie się zmieniał. Ze względów zdrowotnych odchodziły poszczególne osoby, ale na ich miejsce przychodziły inne. Dziś chór „Śpiewający Senior” liczy 20 osób. Dotychczas na artystycznej estradzie przewinęło się ponad czterdziestu członków chóru. Ale są i tacy nasi artyści, a jest ok. 10 osób, którzy występują od początku, tj. od pierwszych prób w „Poniatówce”. To nasz złoty trzon artystyczny. Bez nich nie byłoby pierwszych i następnych sukcesów, radości i wielu wspaniałych …wspomnień. Kochani, trwajmy i radujmy serca słuchaczy – także poza granicami naszej Małej Błońskiej Ojczyzny.
W październiku „Śpiewający Senior” będzie obchodził Jubileusz XX – lecia. Niech on scementuje artystów-seniorów na nowe lata. Życzymy wiele zdrowia i koncertowych sukcesów! Spotykajmy się, koncertujmy, zdobywajmy puchary i odnośmy następne pasmo sukcesów! Za pięć lat czeka nas Srebrny Jubileusz! To już naprawdę blisko…

folder_spiewajacyseniorsrodek