SEKCJA MUZYCZNA (GITARA, PIANINO ) : Centrum Kultury w Błoniu

SEKCJA MUZYCZNA (GITARA, PIANINO )

 

img_4645

O INSTRUKTORZE

Zajęcia z gry na gitarze w CENTRUM KULTURY W BŁONIU prowadzi Paweł Biderman, muzyk, kompozytor, aranżer, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu przy ZPSM II st. im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie oraz Wydziału Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje na co dzień jako muzyk sesyjny, zarówno na scenie, jak i w studio. Wieloletni kierownik muzyczny chóru Sound’n’Grace. Współpracuje z artystami polskiej sceny rozrywkowej, m.in. Haliną Frąckowiak, Reni Jusis, Renatą Przemyk, Izabelą Trojanowską, Krzysztofem K.A.S.Ą. Kasowskim i wieloma innymi. Bierze także udział w nagraniach rozrywkowych programów telewizyjnych. Udziela się także jako producent muzyczny.

Nauczaniem zajmuje się już dekadę, a zajęcia w Centrum Kultury w Błoniu prowadzi już 10 sezon. Indywidualne spotkania z Pawłem cieszą się rosnącą popularnością, a program zajęć z roku na rok ewoluuje i staje się atrakcyjny dla każdego adepta sztuki gitarowej, bez względu na wiek i gust muzyczny. W nauczaniu gry na gitarze wykorzystuje metody sprawdzone, a także te niekonwencjonalne i nowoczesne. Autorski program stanowi połączenie programu obowiązującego w szkołach muzycznych I-go i II-go stopnia, a także metod stosowanych przez wybitnych muzyków i pedagogów Akademii Muzycznych w Polsce, jak również Berkeley School of Music czy New York School of Music.

ZAJĘCIA Z GITARY

Indywidualne zajęcia z gitary odbywają się raz w tygodniu, w środę lub czwartek. W nadchodzącym sezonie 2021/2022, nowością będą zajęcia z gry na ukulele! Młodsi uczestnicy korzystają z podręcznika do nauki gry na gitarze autorstwa Pani Tatiany Stachak („Gitara pierwsza klasa”). Starsi uczniowie korzystają z materiałów przygotowywanych indywidualnie przez instruktora w ramach Indywidualnego Programu Nauczania, przygotowanego specjalnie na potrzeby Centrum Kultury w Błoniu. Repertuar w większości stanowią utwory współczesnej muzyki rozrywkowej.

WYMAGANIA

Każdy uczeń powinien posiadać własny instrument, na którym będzie mógł ćwiczyć w domu.  Na początku nauki, instruktor pomoże w wyborze odpowiedniego instrumentu. Najistotniejszym kryterium, jakie stawia Paweł Biderman w nauce gry na gitarze, jest czynny udział w zajęciach i sumienne przygotowywanie się do każdych spotkań. Zdając sobie sprawę z mnogiej ilości dostępnych na rynku edukacyjnym zajęć pozaszkolnych, wielu rodziców proponuje swoim dzieciom udział jednocześnie w zajęciach plastycznych, ruchowych, językowych, sportowych oraz kołach zainteresowań. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż tak intensywna aktywność dziecka poza szkołą, w dużym stopniu wpływa na zdolność przyswajania wiedzy oraz warsztatu gry na instrumencie. Niejednokrotnie jest to negatywny wpływ, który utrudnia systematyczną pracę na lekcjach a w konsekwencji ukształtowanie zdolności muzycznych.

ZAPISY

OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Aby zapisać się na zajęcia należy wysłać na adres:

Gitarablonie@gmail.com

Następujące informacje:
Imię i nazwisko uczestnika
Wiek
Instrument (gitara klasyczna, elektryczna, akustyczna lub „nie zdecydowano”)
Wybrany dzień oraz przedział godzinowy, w jakim uczeń może brać udział w zajęciach. Bardzo istotne jest to, aby podać jak najszerszy przedział godzin.

Przykład zgłoszenia:

Janek Grajek

15 lat

Gitara elektryczna

Wtorki 14-18:30, środy 15-20

NUMER TELEFONU
569876456

PŁATNOŚCI / KOSZT

KOSZT ZAJĘĆ W SEMESTRZE I sezonu 2021/2022 wynosi 255zł za 4 zajęcia 45minut (od 12 roku życia) zaś dla osób młodszych praktykowane są zajęcia 30 minutowe w cenie 185 zł. Podobnie, jak pozostałe zajęcia w Centrum Kultury, opłaty za zajęcia wnosi się NA POCZĄTKU KAŻDEGO MIESIĄCA. Za nieobecność ucznia, instruktor nie zwraca pieniędzy. W przypadku nieobecności nauczyciela – poniesiony koszt zostanie odliczony w kolejnym miesiącu. Prosimy o przemyślany udział w zajęciach. Więcej informacji w kasie CK oraz w Regulaminie Zajęć w Centrum Kultury w Błoniu.

ZAPISY DO 17 WRZEŚNIA – GITARABLONIE@GMAIL.COM

 

 

pianino

L. Jarząbek – sala 108a, poniedziałek – piątek, godz.13.00 -20.00

K. Chojnacka – sala 108a, wtorek, godz. 13.00 -18.30 sobota – 8.30 – 15.30

M. Zawadzka – sala 109a, wtorek i piątek, godz.13.00-20.00

cennik-pianino-2020

klauzula_informacyjna-_2020

karta-uczestnika-2-2020-2021