SEKCJA MUZYCZNA(PIANINO, GITARA, ) : Centrum Kultury w Błoniu

SEKCJA MUZYCZNA
(PIANINO, GITARA, )

 


pawel-biderman-foto-profil

Zajęcia z gry na gitarze w CENTRUM KULTURY W BŁONIU prowadzi Paweł Biderman, muzyk, kompozytor, aranżer, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu przy ZPSM II st. im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie oraz Wydziału Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim.

Pracuje na co dzień jako muzyk sesyjny, zarówno na scenie, jak i w studio. Wieloletni kierownik muzyczny chóru Sound’n’Grace. Współpracuje z artystami polskiej sceny rozrywkowej, m.in. Haliną Frąckowiak, Krzysztofem K.A.S.Ą. Kasowskim i wieloma innymi. Bierze także udział w nagraniach rozrywkowych programów telewizyjnych.

Nauczaniem zajmuje się od kilku lat, a zajęcia w Centrum Kultury w Błoniu prowadzi od 6 lat. Indywidualne spotkania z Pawłem cieszą się rosnącą popularnością, a program zajęć z roku na rok ewoluuje i staje się atrakcyjny dla każdego adepta sztuki gitarowej, bez względu na wiek i gust muzyczny.

W nauczaniu gry na gitarze wykorzystuje metody sprawdzone, a także te niekonwencjonalne i nowoczesne. Program stanowi połączenie programu obowiązującego w szkołach muzycznych I-go i II-go stopnia, a także metod stosowanych przez wybitnych muzyków i pedagogów Akademii Muzycznych w Polsce, a także Berkeley School of Music czy New York School of Music.

ZAJĘCIA Z GITARY

Indywidualne zajęcia z gitary odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałek, wtorek lub czwratek. W zależności od wieku uczestnika, trwają odpowiednio 30 i 45 min dla dzieci do 12 roku życia i osób starszych. Młodsi uczestnicy korzystają z podręcznika do nauki gry na gitarze autorstwa Pani Tatiany Stachak („Gitara pierwsza klasa”). Starsi uczniowie korzystają z materiałów przygotowywanych indywidualnie przez instruktora. Repertuar w większości stanowią utwory współczesnej muzyki rozrywkowej.

WYMAGANIA

Każdy uczeń powinien posiadać własny instrument, na którym będzie mógł ćwiczyć w domu. Najistotniejszym kryterium, jakie stawia Paweł Biderman w nauce gry na gitarze, jest czynny udział w zajęciach i sumienne przygotowywanie się do każdych spotkań. Zdając sobie sprawę z mnogiej ilości dostępnych na rynku edukacyjnym zajęć pozaszkolnych, wielu rodziców proponuje swoim dzieciom udział jednocześnie w zajęciach plastycznych, ruchowych, językowych, sportowych oraz kołach zainteresowań. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż tak intensywna aktywność dziecka poza szkołą, w dużym stopniu wpływa na zdolność przyswajania wiedzy oraz warsztatu gry na instrumencie. Niejednokrotnie jest to negatywny wpływ, który utrudnia systematyczną pracę na lekcjach a w konsekwencji ukształtowanie zdolności muzycznych.

 

Szanowni państwo!

Serdecznie zapraszam na kolejny sezon zajęć z gry na gitarze w Centrum Kultury w Błoniu.

Zajęcia będą odbywały się w tym roku w poniedziałki (sala 113) i środy (sala 110).

W tym roku zajęcia zaczną się w październiku (2 października grupa środowa oraz 4 października grupa poniedziałkowa).

ZAPISY NA ZAJĘCIA TRWAJĄ DO SOBOTY 30 WRZEŚNIA.

Aby zapisać się na zajęcia należy wysłać na adres

Gitarablonie@gmail.com

Następujące informacje:

  1. Imię i nazwisko uczestnika
  2. Wiek
  3. Instrument (gitara klasyczna, elektryczna, akustyczna lub „niezdecydowano”)
  4. Wybrany dzień oraz przedział godzinowy, w jakim uczeń może brać udział w zajęciach. Bardzo istotne jest to, aby podać jak najszerszy przedział godzin. Przykład zgłoszenia
  5. NUMER TELEFONU

„proszę zapisać martę jankowską, lat 13, na zajęcia z gitary. Nie posiadamy instrumentu, prosimy o pomoc w wyborze. Marta ma wolne poniedziałki w godzinach od 14:00 – 19:30 oraz środy od 16:00 – 19:00”

Dla nowych uczestników odbędzie się obowiązkowe spotkanie informacyjne w dniu

29 WRZEŚNIA O GODZINIE 18:00

W ZWIĄZKU Z BARDZO DUŻYM ZAINTERESOWANIEM ZAJĘCIAMI ORAZ OGRANICZONĄ ILOŚCIĄ MIEJSC,

NIE WYKLUCZA SIĘ MOŻLIWOŚCI WPROWADZENIA PRZESŁUCHANIA, które pozwoli ocenić realne predyspozycje muzyczne lub w ostateczności umożliwi stworzenie zajęć grupowych.

PRZESŁUCHANIA ODBĘDĄ SIĘ W DNIU SPOTKANIA INFORMACYJNEGO.

 

Zapraszam,

Paweł Biderman

 

PŁATNOŚCI / KOSZT 185ZŁ i 255zł (odpowiednio za 30 i 45min zajęć).

Podobnie, jak pozostałe zajęcia w Centrum Kultury, opłaty za zajęcia wnosi się NA POCZĄTKU KAŻDEGO MIESIĄCA. Koszt 4 spotkań w miesiącu wynosi 185ZŁ i 255zł (odpowiednio za 30 i 45min zajęć). W przypadku większej ilości spotkań w miesiącu, kwota zostanie powiększona o koszt jednych zajęć. Zgodnie z regulaminem zajęć w Centrum Kultury, w przypadku nieobecności uczestnika, Centrum nie dokonuje zwrotów wniesionej opłaty. Więcej informacji w kasie CK oraz w Regulaminie Zajęć w Centrum Kultury w Błoniu.”

 

Serdecznie zapraszamy na zajęcia muzyczne osoby zainteresowane grą na pianinie.
Plan zajęć:

1. Poniedziałek:
Pianino, osoba prowadząca – Lidia Jarząbek (sala 109, godz. 8.30-10.30; 14.00 – 19.00)

2.Wtorek:

Pianino, osoba prowadząca – Monika Zawadzka (sala 109, godz.13.00 – 20.00) oraz Lidia Jarząbek (sala 109, godz.8.00-8.30)

3. Środa:
Pianino, osoba prowadząca – Lidia Jarząbek  (sala 109, godz. 8.30-10.30; 14.00 – 19.00)

4. Czwartek:
Pianino, osoba prowadząca – Katarzyna Chojnacka (sala 109, godz. 15.00 – 19.00) oraz Lidia Jarząbek (sala 109, godz.14.30-15.00)

5. Piątek:
Pianino, osoba prowadząca – Monika Zawadzka (sala 109, godz. 13.00 – 20.00)

6. Sobota:

Pianino, osoba prowadząca – Katarzyna Chojnacka (sala 109, godz.8.30 -16.00)

Opłata:
PIANINO (8 x 30 min.) 240,00 zł miesięcznie