SEKCJA MUZYCZNA (GITARA, PIANINO ) : Centrum Kultury w Błoniu

SEKCJA MUZYCZNA (GITARA, PIANINO )

 SPOTKANIE INFORMACYJNE dla nowych uczniów i kandydatów do nauki gry na gitarze

26 września, godz. 17:30

POCZĄTEK ZAJĘĆ – 1 PAŹDZIERNIKA

gitara

Zajęcia z gry na gitarze w CENTRUM KULTURY W BŁONIU prowadzi Paweł Biderman, muzyk, kompozytor, aranżer, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu przy ZPSM II st. im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie oraz Wydziału Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim.
Pracuje na co dzień jako muzyk sesyjny, zarówno na scenie, jak i w studio. Wieloletni kierownik muzyczny chóru Sound’n’Grace. Współpracuje z artystami polskiej sceny rozrywkowej, m.in. Haliną Frąckowiak, Krzysztofem K.A.S.Ą. Kasowskim i wieloma innymi. Bierze także udział w nagraniach rozrywkowych programów telewizyjnych. Udziela się także jako producent muzyczny.

 

Nauczaniem zajmuje się już prawie dekadę, a zajęcia w Centrum Kultury w Błoniu prowadzi już 6 sezon. Indywidualne spotkania z Pawłem cieszą się rosnącą popularnością, a program zajęć z roku na rok ewoluuje i staje się atrakcyjny dla każdego adepta sztuki gitarowej, bez względu na wiek i gust muzyczny.
W nauczaniu gry na gitarze wykorzystuje metody sprawdzone, a także te niekonwencjonalne i nowoczesne. Program stanowi połączenie programu obowiązującego w szkołach muzycznych I-go i II-go stopnia, a także metod stosowanych przez wybitnych muzyków i pedagogów Akademii Muzycznych w Polsce, a także Berkeley School of Music czy New York School of Music.

 

ZAJĘCIA Z GITARY

Indywidualne zajęcia z gitary odbywają się raz w tygodniu, we wtorek lub środę. W zależności od wieku uczestnika, trwają odpowiednio 30 i 45 min dla dzieci do 12 roku życia i osób starszych. Młodsi uczestnicy korzystają z podręcznika do nauki gry na gitarze autorstwa Pani Tatiany Stachak („Gitara pierwsza klasa”). Starsi uczniowie korzystają z materiałów przygotowywanych indywidualnie przez instruktora w ramach Indywidualnego Programu Nauczania, przygotowanego specjalnie na potrzeby Centrum Kultury w Błoniu. Repertuar w większości stanowią utwory współczesnej muzyki rozrywkowej.

WYMAGANIA

Każdy uczeń powinien posiadać własny instrument, na którym będzie mógł ćwiczyć w domu. Najistotniejszym kryterium, jakie stawia Paweł Biderman w nauce gry na gitarze, jest czynny udział w zajęciach i sumienne przygotowywanie się do każdych spotkań. Zdając sobie sprawę z mnogiej ilości dostępnych na rynku edukacyjnym zajęć pozaszkolnych, wielu rodziców proponuje swoim dzieciom udział jednocześnie w zajęciach plastycznych, ruchowych, językowych, sportowych oraz kołach zainteresowań. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż tak intensywna aktywność dziecka poza szkołą, w dużym stopniu wpływa na zdolność przyswajania wiedzy oraz warsztatu gry na instrumencie. Niejednokrotnie jest to negatywny wpływ, który utrudnia systematyczną pracę na lekcjach a w konsekwencji ukształtowanie zdolności muzycznych.

 

ZAPISY

OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Aby zapisać się na zajęcia należy wysłać na adres

Gitarablonie@gmail.com

Następujące informacje:
Imię i nazwisko uczestnika
Wiek
Instrument (gitara klasyczna, elektryczna, akustyczna lub „niezdecydowano”)
Wybrany dzień oraz przedział godzinowy, w jakim uczeń może brać udział w zajęciach. Bardzo istotne jest to, aby podać jak najszerszy przedział godzin. Przykład zgłoszenia:

Janek Grajek

15 lat

Gitara elektryczna

Wtorki 14-18:30, środy 15-20

NUMER TELEFONU
569876456

 

PŁATNOŚCI / KOSZT

185ZŁ i 255zł (odpowiednio za 30 i 45min zajęć).
Podobnie, jak pozostałe zajęcia w Centrum Kultury, opłaty za zajęcia wnosi się NA POCZĄTKU KAŻDEGO MIESIĄCA. Koszt 4 spotkań w miesiącu wynosi 185ZŁ i 255zł (odpowiednio za 30 i 45min zajęć). W przypadku większej ilości spotkań w miesiącu, kwota zostanie powiększona o koszt jednych zajęć. Zgodnie z regulaminem zajęć w Centrum Kultury, w przypadku nieobecności uczestnika, instruktor ustala z uczniami sposób rozliczenia. Za nieobecność ucznia, pobierana jest kwota 50% wartości jednych zajęć. Więcej informacji w kasie CK oraz w Regulaminie Zajęć w Centrum Kultury w Błoniu.

 

Spotkanie organizacyjne oraz zapisy do sekcji muzycznej – nauka gry na pianinie

10 września 2018 , o godz.18.00 w Centrum Kultury, I piętro.

Serdecznie zapraszamy!!

pianino