ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE METODĄ E. E. GORDONA : Centrum Kultury w Błoniu

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE METODĄ E. E. GORDONA

Zajęcia zawieszone do odwołania !!!

ihiiiiiiGordonkiPLAKAT2016sroda2

CENTRUM KULTURY W BŁONIU
zaprasza maluszki w wieku
0 -12 miesięcy i 12-24 miesięcy wraz
z opiekunami na :

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE
METODĄ E.E.GORDONA

Zajęcia opierają się na Sekwencyjnej Teorii Uczenia się Muzyki stworzonej przez E. E. Gordona, której istotą jest stymulowanie naturalnego rozwoju wrażliwości muzycznej u małych dzieci poprzez dźwięki, rytmy oraz ruch. Struktura zajęć składa się ze śpiewanek i rytmiczanek wykonywanych naprzemiennie. Do każdej prowadzący dobiera odpowiedni ruch, tak żeby całość była swobodną zabawą dla dziecka. Melodie są śpiewane w różnych skalach muzycznych, natomiast rytmiczanki są wykonywane w różnym metrum (dwu-, trzy-, pięcio-, siedmio-, i dziesięcio-dzielnym). Po każdym utworze dzieci są zachęcane do powtórzenia prostych motywów melodycznych lub rytmicznych lub improwizacji własnych motywów w danej skali lub metrum.
Prowadzenie zajęć : Małgorzata Krynicka
Dyrygentka Chóralna. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 8 lat pracuje z chórami: Allegrezza del Canto, Cantare (przy Domu Kultury Śródmieście), Con Passione przy AWF, Zespołem śpiewaków operowych Bel Consort. Metodą E. E. Gordona pracuje od grudnia 2012 roku.
Zajęcia będą się odbywały w środy o godz. 9.30

Zapisy w sekretariacie Centrum Kultury w Błoniu,
ul.Jana Pawła II 1B lub telefonicznie :
(22) 752 63 00, w godz. 9.00 – 15.00